Ekonomi

İslam Memiş’ten yatırımcılara müjde: Bu hisseler fırlayacak

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, öngörüleri ve değerlendirmeleriyle finans dünyasında dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde Borsa’ya girdiğini açıklayan Memiş, yaşanan dalgalanmaların gölgesinde yatırımcılara önemli uyarılarda bulundu.

BIST100 endeksinin son ayda bine yakın puan kaybı yatırımcıları endişelendirdi.

Geçtiğimiz hafta yaşanan yatay hareket piyasadaki belirsizliği sürdürürken yatırımcılar önümüzdeki haftalarda neler olacağını merakla bekliyor.

Gönboyu ile karşılaştırıldığında; İslam Memiş, konuyla ilgili yatırımcılara uyarılarda bulunurken, yatırımcıların hangi şirketlere odaklanması gerektiğine de değindi.

Doğru paylaşım endeksin üzerinde getiri sağlar!

Geçtiğimiz hafta bazı hisselerin hareketsiz döneme rağmen zirve yaptığını kaydeden İslam Memiş, yatırımcılara doğru hisse seçimi konusunda değerli tavsiyelerde bulundu.

Yaşanan yükseliş ve düşüşlerin endeks bazlı olduğunu hatırlatan Memiş, doğru hisse almanın endeksin üzerinde getiri sağlayabileceğini vurguladı.

Aylar önce borsanın kapısını sert bir düşüşün beklediğini belirten Memiş, Borsa İstanbul’da 8 bin 442 puana kadar çıkan düşüşün nedeninin jeopolitik riskler olduğunu belirterek, er ya da geç kar elde edileceğini belirtti. satış ve doğru yerden satın alma fırsatının artık geldiğini söyledi.

Borsa İstanbul kasım ayında 7 bin puana düşebilir

Memiş, yatırımlarının yarısını borsaya kaydırdığını, kalan yüzde 50’lik alım için de BIST100 endeksinin 7 bin puanın altına düşmesini beklediğini belirtti. Orta ve uzun vadeli yatırımcılar için şimdi satın almanın cazip olduğunu da sözlerine ekledi.

Aldığı hisseleri açıkladı

İslam Memiş, yatırımlarını savunma sanayi, teknoloji ve gıda dallarına kaydırdığını belirtirken, borsada yeni işlem gören firmalardan uzak durulması gerektiğini belirtti.

Bir yılı aşkın süredir halka açık olan ve mali tablolarını düzenli olarak sunan şirketlerin yatırımcılar için güvenli liman olabileceğini belirten ünlü ekonomist, borsaya yeni katılan ve kurumsal yapısı iyi bilinen şirketlerden uzak durulması yönündeki çağrısını yineledi. bilinmeyen.

Finans uzmanı İslam Memiş, şu anda borsada alım yapanların bir yıl beklemeleri halinde enflasyona karşı para kaybetmelerinin mümkün olmadığını belirterek, BIST100 endeksinin 2024 yılının ikinci yarısında 15 bin puanı aşacağını iddia ederek, Gelecekteki düşüşlerin tarihi bir fırsat olacağını vurguladı.

habercildir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu