Haber

İsrail heyeti, Mısır’ın Gazze’deki ateşkes teklifini görüşmek üzere Kahire’ye gitti.

İsrail’den bir heyet, Mısır hükümetinin Gazze’deki Filistinli gruplarla geçici ateşkes önerisini görüşmek üzere Kahire’ye gitti.

İsrail’in “Maariv” gazetesinde yer alan habere göre İsrail’den bir heyet, Mısır hükümetinin Gazze’de Filistinli gruplarla önerdiği geçici ateşkesi görüşmek üzere bu ülkenin başkenti Kahire’ye gitti.

Raporda daha fazla detay yer almazken, ismini vermek istemeyen Filistinli bir kaynak daha önce Mısır’ın İsrail ve Filistin kümelerinin ortasında geçici ateşkes teklif ettiğini belirtmiş, tarafların değerlendirme aşamasında olduğunu kaydetmişti. teklif.

İsrail ordu radyosuna göre, adını vermek istemeyen üst düzey bir İsrailli yetkili, “Gazze’den roket atışı devam ettiği sürece İsrail’in saldırıları devam edecek” dedi.

Ne oldu?

9 Mayıs Salı günü İsrail ordusu, İslami Cihat Hareketi’nin yönetici kadrosunu hedef aldığını öne sürerek ablukaya alınan Gazze’ye bir saldırı başlattı.

İsrail saldırılarında 6’sı çocuk 3’ü kadın 33 Filistinli hayatını kaybetti, 32’si çocuk, 17’si kadın 93 Filistinli yaralandı.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında hayatını kaybedenler arasında İslami Cihad’ın üst düzey kadrolarından 6 isim de halk arasında yer alırken, Filistinli gruplar bu saldırılara Gazze’den İsrail tarafına yüzlerce roket ve havan topu atarak karşılık veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu