Haber

ABD’nin Maine kentinde silahlı saldırı: 18 Ölü, 13 Yaralı

ABD’nin Maine eyaletinde dün yaşanan silahlı saldırının ardından saldırganı arama çalışmaları ikinci gününe girdi. Maine Valisi Janet Mills, düzenlediği basın toplantısında 18 kişinin öldüğünü, 13 kişinin de yaralandığını duyurdu.

ABD’nin Maine eyaletinde Robert Card’ın silahlı saldırılarının ardından Eyalet Valisi Janet Mills, 18 kişinin öldüğünü, 13 kişinin de yaralandığını açıkladı. Mills, saldırıyla ilgili ABD Başkanı Joe Biden ile görüştüğünü ve Biden’a desteğinden dolayı teşekkür ettiğini söyledi. Vatandaşların kentte yapılan uyarıları dikkate alması gerektiğinin altını çizen Mills, arama çalışmalarında FBI ve diğer federal ABD güvenlik güçlerinin yerel polise yardımcı olduğunu belirtti.

SALDIRGAN KONUTLARDAN BİRİNDE OLABİLİR

Maine Eyalet Polisi vatandaşları evde kalmaları konusunda uyarmaya devam ederken yaptığı açıklamada, “Robert Card, kolluk kuvvetlerinin arayacağı evlerden herhangi birinde olabilir. Kolluk kuvvetleri, bulmak ve bulmak için her ipucunu takip ederek gereken özeni gösteriyor. Fiş.”

RUTİN HALE GELEN SİLAHLI SALDIRILAR

ABD Adalet Bakanlığı Başsavcısı Merrick B. Garland, Maine’de meydana gelen silahlı saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Sevdiklerini kaybedenler, yaralananlar ve tüm Lewiston topluluğu için çok üzgünüm. FBI, ATF ve ABD Polis Teşkilatı, Maine’deki kolluk kuvveti ortaklarımıza soruşturma desteği ve mağdurlara yardım hizmetleri sağlamak için buradalar. Biz Eyaletimizin ve yerel ortaklarımızın ihtiyaç duyduğu her türlü yardımı sağlamaya hazırız.”

altunhisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu