Haber

Bursa’da bisiklet tutkunları iftar sonrası Uludağ’a pedal çevirdi

Bursalı bisikletçiler, her ramazan klasiği haline getirdikleri türde, Türkiye’nin en önemli kış ve doğa turizmi bölgesi olan Uludağ’a pedal çevirdi.

Bursalı bisiklet tutkunları her yıl klasikleştirdikleri bisiklet türünün 9.sunu düzenlediler. 13 bisikletçi Uludağ tırmanış etkinliği için saat 21.30’da Esentepe Mahallesi’nde bir araya gelerek yaklaşık 3 saat pedal çevirdi ve Uludağ’a tırmandı. Bu yıl kar yağışlı olduğu için Milli Parklar girişine kadar çıkan bisikletçiler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Tüm güvenlik önlemlerinin alınmasının yanı sıra bisiklet sürücülerinin kask, ön ve arka far bulundurma zorunluluğu bulunmakta olup, bisiklet sürücüleri her türlü kazaya karşı araç ve motosiklet grupları tarafından takip edilmektedir.

Aynı zamanda aktif yarışlara katılan Eyüp Sakin bisiklet çeşidi öncesi yaptığı açıklamada, “Ramazan ayı boyunca bazı sporcularımız oruç tuttuğu için antrenmanlarını gece yapmaya çalışıyoruz. Ramazan ayında geleneksel hale getirdiğimiz Uludağ turumuz 9 yıldır ara vermeden devam ediyor.” – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu