Haber

Hakkari Valisi Ali Çelik, Yüksekova’da lojistik depo kurulumu için çalışmalara başladıklarını duyurdu.

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Çelik, Yüksekova’ya lojistik depo kurulması için çalışmalara başladıklarını belirtti.

Programlara katılmak üzere Yüksekova’ya gelen Çelik, Yüksekova 2. Noterliği’nin açılışını yaptı.

Çelik, daha sonra Yüksekova Devlet Hastanesi’ne giderek tedavi gören hasta ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerini iletti, talep ve sorunlarını dinledi.

Çelik, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Hakkari ve Yüksekova’daki hastane kapasitesinin artırılmasına yönelik projelerin hazırlandığını söyledi.

Hakkari’de 100 yataklı hastane için yer tesliminin yapıldığını belirten Çelik, şöyle konuştu:

“Yüksekova’da da çalışmalar aynı süreçte başladı ancak 1. derece deprem bölgesi olduğu için projenin tadilata ihtiyacı vardı. Şu anda hem deprem izolatörü hem de 100 yataklı ek bina projesi tamamlandı. Yüksekova Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi de çok hızlı ilerleyecek” diye düşünüyorum. Yüksekova’da hizmetlerimizin doluluk oranı yüzde 60’tır. Hastane kapasitesi açısından yatak problemimiz yok.”

Yüksekova’ya Sağlık Bakanlığı tarafından 2 kadın hastalıkları ve doğum uzmanının atandığını hatırlatan Çelik, “Böylece bu alandaki doktor sayısı artacak ve her branştaki eksiklik hızla tamamlanacak.” söz konusu.

Bölgede yaşanan depremlerin ardından hem İçişleri Bakanlığı hem de AFAD Başkanlığı ile görüşmelerde bulunduklarını belirten Çelik, şöyle devam etti:

“İlk etapta Yüksekova’ya konteyner sevkiyatı olacak. Yüksekova merkezli büyük bir lojistik depo kurulacak. 10 bine yakın çadır sevk edilecek. İnşallah deprem olmaz. Olursa lojistik depo yapacağız. Merkezi Hakkari ve Yüksekova’da olacak. Belli sayıda konteyneri hazır tutacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu