Haber

HDP’den 6 masaya: Biz erkekleri kırbaçlamıyoruz

Türkiye, 2023 genel seçimleri için gün sayıyor.

Genel seçimlere kısa bir süre kala muhalefetin adaylık görüşmeleri sürerken bir anda gündeme HDP’den gelen açıklama geldi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, seçime kendi adaylarıyla gideceklerini ve en kısa sürede adayın açıklanacağını vurguladı.

Muhalefete tepki: HDP şamarcı çocuk değildir

Buldan, konuyla ilgili bir kez daha konuştu.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin hiçbir tablonun taraftarı olmadığını belirterek, “HDP şamarcı bir çocuk değil. Kendi adayımızı ortaya çıkaracağız ve ikinci tura kalması için büyük bir seferberlik içinde çalışacağız” dedi.dedim.

Buldan’ın konuyla ilgili sözleri şöyle:

“Türkiye’de herkesin gözünün HDP’nin oylarında olduğu, adaletin, demokrasinin, barışın, özgürlüklerin zerresinin bile konuşulmadığı bir dönemde çıktık, ‘Acaba hangi taraf gelecek’ denildiği bir dönemde çıktık. Kürtleri destekleyin, kime oy verecekler?’ Emek ve Özgürlük İttifakı kendi adayıyla ‘buradayım, buradayım, burada olmaya devam edeceğim’ diyor dedik. Şimdi bunu söyledik, çok fazla tartışma oldu.

“Kendi adayımızın ikinci tura kalması için büyük bir seferberlik içinde çalışacağız”

Bize ‘AKP’ye kaybetmek için kurulan Millet İttifakı’nın yanında yer almaktan korkan Emek ve Özgürlük İttifakı’ denildi, Cumhur İttifakı’na kaybetmenin tek yolunun karşı tarafa destek vermek olduğunu söyleyenler oldu. yan. Vallahi kusura bakmayın değerli arkadaşlarım HDP şamarcı bir çocuk değildir ve hiçbir masanın taraftarı değildir, olmayacaktır. İttifaklarımızla, bileşenlerimizle, kendi gücümüzle, halkımızın desteğiyle, halkımızın talebiyle kendi adayımızı ortaya çıkaracak, adayımızın ikinci tipte kalması için büyük bir seferberlik ile çalışacağız. ”

haberkilimli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu