Haber

Kağıthane’de okulların önünde ve çevresinde polis denetimi

Kağıthane’de okulların önünde ve çevresinde polis denetimi

Helikopter destekli incelemede şüpheli kişilerin cesetleri ve araçlarında arama yapıldı.

İSTANBUL – Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte güvenlik güçleri tarafından okul önünde ve çevresinde güvenlik önlemi alındı. Şüpheli kişi ve araçlar durdurularak aranırken, okul çevresindeki içki dükkanlarında da inceleme yapıldı.

Kağıthane’de okulların açılmasıyla birlikte polis grupları okul önünde ve çevresinde kontroller gerçekleştirdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü, Asayiş, Taşınabilir Okul Timi, Asayiş Şubesi ve Trafik Şubesi çalışanları, Ahmet Buhan Anadolu Lisesi önünde kontrolden geçirildi. Helikopter desteğiyle havadan yapılan kontrolde polis, okulun çevresinden geçen şüpheli araçları ve şahısları durdurdu. Şüphelilerin cesetleri ve araçlarında arama yapılırken, Genel Bilgi Taraması da yapıldı. Okul çevresinde bulunan seçkin bayilerin belgeleri incelenirken, çocuklara satışı yasak olan eserler de incelendi.

Lise son sınıf öğrencisi Ronay Çalıkılıç, polis kontrollerinin güvenlikleri açısından değerli olduğunu belirterek, “Bu bizim için çok güvenli. Okuldan sonra çok sorun olabiliyor. Gizlice okula bir şeyler sokabiliyorlar. Polis de gerekeni yapıyor.” Güvenliğimiz için en iyisi. Devam etmek isterim. Kimliği belirsiz. “İnsanların ne yapacağı belli. Hepsini etkisiz hale getirip götürüyorlar” dedi.

Polis, okul içi ve çevresindeki 118 noktaya her gün başvuru yapılacağı bilgisini verirken, bu uygulamaların tüm eğitim dönemi boyunca planlanarak devam edeceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu